STEB

Prihlášku do piateho ročníka súťaže (2021/2022) nájdeš TU!

Prihlás sa čo najskôr - uzávierka prvej série je už 29. Októbra! Zadania nájdeš v patričnej kategórii, podľa toho, či si začiatočník, alebo pokročilý.


Carousel imageCarousel imageCarousel image

Congratulation to Bruno Mitter, Janko Plachý and Julka Orlovská for proposing these great schemes of eukaryotic evolution!


Ahoj! Vitaj v našom korešpondenčnom seminári, ktorý sa volá Vybrané témy z evolučnej biológie (Selected topics in evolutionary biology - STEB)! Registrácia do štvrtého ročníka súťaže je už otvorená!

Už si niekedy rozmýšľal o tom, prečo sa od šimpanzov tak líšime, napriek tomu, že 97% DNA máme rovnakej? A ako to vlastne je s tým príbuzenstvom ľudí a opíc? Alebo Ťa nebodaj fascinujú vírusy, či príčiny iných chorôb a ich dedičnost?

V tomto korešpondenčnom seminári si skúsime odpovedať na tieto a podobné otázky pomocou poznatkov evolučnej biológie. Dúfame, že evolučná perspektíva bude pre teba nielen zaujímavá, ale že vďaka nej jednoduchým spôsobom získaš aj vedomosti potrebné na hodinách biológie, a porozumieš tak nielen „ako“, ale aj „prečo“ sa v prírode dejú niektoré veci tak, ako sa dejú.

For english version, click here.