STEB: Pravidlá

Odovzdávanie riešení

Svoje odpovede a riešenia môžeš odovzdávať elektronicky cez Google Classroom. Do našej Google Classroom ťa pridáme, keď sa zaregistruješ do seminára pomocou svojej gmail adresy. Ak nemáš gmail alebo nechceš používať Google Classroom, môžeš svoje riešenia posielať na adresu projects@edub.sk.


Pravidlá

 • Písať môžeš po slovensky, česky, anglicky alebo nemecky, ak veľmi chceš - my zvládneme takmer čokoľvek! :)

 • Dávaj si pozor na uzávierku každej série a odovzdávaj svoje riešenia včas! Za každý omeškaný deň ti strhneme 1 bod, po 10 dňoch tvoje riešenie už neopravíme. Ako termín odovzdania platí dátum emailu do polnoci dňa uzávierky.

 • Môžeš používať ľubovoľné knihy, články alebo iný vhodný materiál. Svoje riešenie však vysvetli vlastnými slovami!

 • Pamätaj, že súťažíš sám/sama za seba. Neukazuj svoje riešenia iným súťažiacim. Ak sa vaše odpovede budú príliš podobať, obom vám strhneme body!

 • Hodnotíme kvalitu riešenia aj jeho popisu, takže si daj záležať, aby si jasne a dôkladne vysvetlil/a, ako si postupoval/a.

 • Pošli nám nielen výsledky projektu či experimentu, ale objasni aj metódy, ktoré k výsledkom viedli, a experimenty presne opíš. Ku každému zadaniu dostaneš podrobné inštrukcie, čo presne od teba očakávame.

 • Zapojením sa do tejto súťaže nám dávaš súhlas na uverejnenie tvojho mena, školy, ročníka a poradia v našich výsledkových listinách.

Odporúčania

 • Všimni si body pridelené jednotlivým otázkam - nie všetky sú hodnotené rovnako.

 • Ak sa ti zdá, že sme ti neprávom neudelili toľko bodov, koľko si tvoje riešenie zaslúži, pokojne nám napíš. Tiež sme len ľudia a možno sme niečo nepochopili alebo prehliadli. Napíš nám, prečo si myslíš, že si zaslúžiš viac bodov, a my sa nad tým zamyslíme.

 • Ak nerozumieš otázkam alebo zadaniu experimentu, napíš nám. Pravdepodobne sme sa jasne nevyjadrili a ostatní súťažiaci majú rovnaký problém. Svoje otázky nám môžeš poslať buď priamo cez Google classroom alebo na email office@edub.sk.

 • Ak nevieš problém vyriešiť alebo výsledky experimentu nezodpovedajú úplne tvojim predstavám, nezúfaj. Pošli výsledky, ktoré si dostal/a, napíš, čo si o nich myslíš, popíš problémy, na ktoré si narazil/a. Môžeš získať aspoň pár bodov, a to je vždy lepšie ako nič!

 • Hlavne neprepadaj panike! Ak sa ti zdá, že otázky alebo projekt sú príliš ťažké, pravdepodobne sú ťažké aj pre iných účastníkov. Skús si znova prečítať článok, pozrieť odporúčané materiály alebo trochu pogoogliť. A pamätaj, že nepotrebuješ získať plný počet bodov!

Kategória Začiatočník

V tejto kategórii súťažíš, ak si sa do STEB-u zapojil/a teraz po prvý krát. Jednotlivé série nájdeš TU.

Kategória Pokročilý

V tejto kategórii súťažíš, ak si sa do STEB-u zapojil/a už aj vlani, prípadne ak študuješ v poslednom ročníku gymnázia a do STEB-u sa zapájaš prvý krát. Jednotlivé série nájdeš TU.

Kategória Expert

V tejto kategórii súťažíš, ak si už so STEB-om strávil/a aspoň dva roky. Jednotlivé zadania dostaneš po úvodnej konzultácii mailom.